Deň Bukózy 2018 intro

Dňa 23. júna sa konal 19. ročník Dňa BUKÓZY 2018, počas ktorého sa aj napriek nepriazni počasia zabávali zamestnanci, ich rodinní príslušníci, bývalí zamestnanci, pozvaní hostia a tí najcennejší účastníci, deti. Na futbalovom štadióne v Nižnom Hrušove ich čakalo okrem atraktívneho programu plného súťaží aj mnoho prekvapení.

Vylet Morske oko intro

Máme rozličné predstavy o tom, ako možno tráviť koncoročný školský výlet. My z I.D sme sa rozhodli podľa hesla “Je lepšie jeden krát vidieť, ako sto krát počuť“, že navštívime prírodné krásy CHKO Vihorlatské vrchy.

exkurzia Osvienčim intro

V piatok, 15. júna 2018, sa technické lýceum Strednej odbornej školy technickej v Humennom pod vedením triednej učiteľky Mgr. Lucie Alexovičovej vybralo v skorých ranných hodinách za historickým putovaním do neďalekého Poľska.

súťaž VSD 2018 intro

Dňa 12.06.2018 sa uskutočnil už 11. ročník vedomostnej súťaže VSD z oblasti elektrotechniky a energetiky pre žiakov 1. a 2. ročníka stredných elektrotechnických škôl.

Fedorčák ocenenie intro

Plaketou Lux mentium – Svetlo poznania bol dňa 12. júna 2018 v divadle Jonáša Záborského v Prešove ocenený Matúš Fedorčák, žiak Strednej odbornej školy technickej v Humennom. Je to významný úspech pre školu, keďže náš žiak bol medzi 20 ocenenými žiakmi z celého Prešovského kraja. Slávnostnú atmosféru udeľovania ocenení doplnil bohatý kultúrny program, v ktorom účinkovali žiaci stredných škôl z Prešovského kraja.

horolezecky duathlon 2018 intro

Horolezecký oddiel v Humennom tradične začiatkom júna usporadúva súťaž s názvom Horolezecký duatlon. Súťaž pozostáva z 2 disciplín: Lezenia, kde dvojice lezú štyri cesty obtiažnosťou IV až V+ na čas a behu do vrchu v ktorej dvojica beží z parkoviska pod lezeckou oblasťou náučným chodníkom na Tretiu skalu.

prakticke cvičenie elektrotechnikov intro

Dňa 5. júna 2018 sa uskutočnila exkurzia na Cvičnom poli VSD a.s., ktoré sa nachádza v priestoroch SOŠE v Poprade – Matejovciach. Exkurzie sa zúčastnili žiaci z tried II.C, II.A a pedagogický dozor – Ing. Mgr. Miroslav Kalanin a Mgr. Michal Kulan. Exkurzia bola spojená s ukážkami prác na vedení vn a nn a konala sa v rámci partnerskej spolupráce s VSD a.s., Košice.

Challenge day intro

30. mája 2018 sa po celom svete mestá, organizácie, ale aj jednotlivci zapojili do priateľskej korešpondenčnej medzinárodnej súťaže World Challenge Day 2018, ktorej hlavným cieľom je motivovať čo najviac ľudí, aby boli fyzicky aktívni akoukoľvek aktivitou (prechádzka, práca v záhradke, korčuľovanie, bicyklovanie, beh, plávanie, fitnes a množstvo iných športových a pohybových aktivít), ktorá zvýši tepovú frekvenciu srdca po dobu 15 minút nepretržite.