exkurzia KIA motors intro

Dňa 5.3.2019 sa žiaci I.A, I.C a dvaja žiaci II.C pod dohľadom pedagogického dozoru Ing. Mgr. M. Kalanina, Ing. J. Kovaľa a Ing. V. Mikitovej zúčastnili exkurzie v KIA MOTORS Žilina.

Po 4 a pol hodinovej ceste autobusom, odmenení krásnym výhľadom na zasnežené Tatry, nás privítala slnečná Žilina. Exkurzia začala prezentáciou vo vzdelávacom stredisku, kde sme sa dozvedeli veľa informácií o výrobe áut, typy a počty vyrobených áut, krajiny, do ktorých sa vyvážajú autá vyrobené v Žiline.

Potom sme sa presunuli priamo do závodu, do zvarovne a montážnej haly. Exkurzia bola veľmi zaujímavá, videli sme výrobu áut od zvárania karosérie, cez montáž jednotlivých častí až po prvé naštartovanie a „prvé prejdené metre“ nového auta. Zváranie a montáž ťažkých častí vykonávali roboty, ostatné práce operátory výroby.

• exkurzia_KIA_motors