Exkurzia PSS Svidnik intro

Dňa 14. 5. 2019 sa žiaci 3. a 4. ročníka odboru mechanik strojov a zariadení spolu s majstrami odborného výcviku zúčastnili exkurzie vo firme PSS Svidník, ktorá sa zaoberá výrobou strojov na spracovanie mäsa a pre pivovary.

Na úvod nám pracovníci firmy predstavili podnik a v prezentácií ukázali výrobky. Potom sme si prezreli výrobné haly. Žiaci aj majstri si mohli vyskúšať zváranie metódou TIG. Predviedli nám aj rezanie materiálu pomocou vodného lúča a prácu na CNC strojoch. Videli sme aj montážne práce na výrobkoch.

Ďakujeme pracovníkom firmy PSS Svidník za zabezpečenie bezplatnej dopravy a poskytnutie informácií o podniku. Žiaci tak mali možnosť spoznať strojársku firmu, ktorá svoje výrobky vyváža do 60-tich krajín po celom svete. Žiaci majú možnosť po ukončení štúdia sa zamestnať v tomto podniku a to ako zvárači alebo obsluha klasických aj CNC obrábacích strojov.

• Exkurzia_PSS-Svidnik-01
  • Exkurzia_PSS-Svidnik-02