junior internet intro

V dňoch 5. – 6. apríla 2019 sa na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave uskutočnil 14. ročník súťažnej konferencie Junior Internet Amavet 2019.

Junior Internet Amavet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátor mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich.

Vo finále tejto súťaže našu školu reprezentoval Tomáš Oharčák (II.B) s dvojčlenným tímom a v kategórii Junior WEB - starší žiaci získal certifikát za projekt http://kurz.vytvorznacku.sk.

Súťaž sa uskutočnila pod záštitou Richarda Rašiho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a už tradične pod záštitou prof. Márie Bielikovej, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Odborným garantom Junior Internet-u bola IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj a SK-NIC.

• Oharčák-Junior_Internet-certifikát
  • Tomáš-s-teamovými-partnermi