Exkurzia TM intro

Dňa 14. decembra 2018 sa uskutočnila návšteva Technického múzea v Košiciach. Zúčastnili sa jej žiaci I.C triedy pod vedením triedneho učiteľa Ing. Kalanina Miroslava a majstra odborného výcviku Mgr. Kulana Michala. Pozreli si expozíciu v oddelení Energetika.

Sprevádzajúci lektor Technického múzea postupne vysvetlil žiakom históriu od parných strojov, cez prvé zariadenia výroby elektrickej energie až po výrobu elektrickej energie na Vážskej kaskáde. Súčasťou výkladu boli aj názorné ukážky činnosti strojov.

Po skončení exkurzie si žiaci prezreli Vianočnú výzdobu a trhy na Hlavnej ulici v Košiciach.

Exkurzia prispela k prehĺbeniu poznatkov z výuky teoretických predmetov elektrotechniky a strojárstva. U niektorých žiakov to možno prebudí ešte väčší záujem o študijný odbor.

• Exkurzia-TM-1
  • Exkurzia-TM-2